Masszázs
Amellett hogy kellemes, még egészséges is.
Az egyik legősibb természetes gyógymód, az évezredek során megszámlálhatatlan formája alakult ki és még ma is találnak ki újabbakat és még újabbakat.
Masszázs, gyógymasszázs, svédmasszázs, thai-masszázs, sportmasszázs, mézes-masszázs, cellulit-masszázs, szegment-masszázs, székmasszázs, menedzsermasszázs, shiatsu, yumeiho, kötőszöveti masszázs, babamasszázs, narancsbőr-masszázs, fogyasztó masszázs, alakformáló masszázs, pszichedelikus élménymasszázs, talpmasszázs - és még hosszan sorolhatnám a gyógyászati célú manuálterápiák megnevezéseit.

Masszázstípusok

-
Svédmasszázs
A legelterjedtebb nyugati masszázs fajta. Eredeti formája masszázs és testgyakorlatok ötvözete. A masszőr simító, dörzsölő, rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. A masszázs fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. A masszázs során a vérkeringés és az emésztés javítása érdekében - a hagyományos módszer szerint - a páciensnek is el kell végeznie néhány testgyakorlatot, de enélkül is kiváló hatást lehet elérni vele. A svédmasszázs csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.

Sportmasszázs
Nem kell olimpiai versenyzőnek lennie ahhoz, hogy kihasználja a sportmasszázs mély szövetekig ható erőteljes mozdulatainak kiváló hatását. Bárki igénybe veheti a mozgékonyság növelésére, izmok fellazítására, izomduzzanatok enyhítésére, fájdalomcsillapításra, valamint a sérülések gyógyulása utáni rehabilitációnál, a teljes mozgáskészség visszaállítására. A sportmasszázs fokozza a teljesítményt és nyugtatólag hat a sportolóra. A testmozgás előtti masszázs csúcsformában tartja az izmok rugalmasságát, csökkenti a merevséget és növeli a terhelhetőséget. A testedzés utáni masszázs feloldja az izomfeszülést, és a tejsav eltávolításával megkíméli a sportolót az izomláztól.

Reflexzóna- ill. talpmasszázs
A talpmasszázs azon alapul, hogy a reflexológia kimutatta: kapcsolat áll fenn a testszervek és a bőrfelület meghatározott pontjai között. Ez a kapcsolat a talpon lévő reflexzónákon a legkifejezettebb. A reflexfelület és a hozzá tartozó szerv közötti kapcsolat kétirányú. A szerv rendellenességei túlérzékennyé, nyomásra fájdalmassá teszik a neki megfelelő reflexpontot. Az ilyen fájdalmas pontok a megfelelő szervek betegségeire utalnak. Ez a kapcsolat fordított irányban is hatékony, tehát a fájdalmas zóna masszírozásával serkenthető a hozzá tartozó szerv öngyógyítási folyamata. Ez a masszázs fajta némi fájdalommal jár, ami csak a masszázs ideje alatt tapasztalható, de utána kellemes közérzetet teremt. A talpmasszázs hatékonyan elősegíti a szervezet természetes öngyógyító folyamatát.

Narancsbőr-masszázs
A cellulit vagy narancsbőr néven ismert horpadásos bőrrendellenesség a zsírsejtek megkeményedését jelenti. Ez olyan kollagénrostokból álló zsákocskák csoportja, melyek a zsírsejtek körül alakulnak ki, folyadékot és mérgező anyagokat zárva magukba. Főként a hason, csípőn, fenéktájon és a combokon alakul ki, és nem kizárólag a kövérség velejárója. A narancsbőr keletkezésének több oka is lehet. Adódhat a helytelen étrendből, ami hozzájárulhat a mérgező anyagok és a zsírsejtek felhalmozódásához; másrészt pedig a vérkeringés elégtelen működéséből, ami mozgáshiány következménye lehet. A masszázs javítja a keringést, beleértve a nyirokkeringést és a szövetek frissítését is, és ezt a hatást a felhasznált speciális krém tovább fokozza. A várt eredmény csak hosszas és rendszeres masszázs eredményeként érhető el.

Fogyasztómasszázs
A fogyasztómasszázs a súlyfeleslegtől való megszabadulást segíti elő. A masszőr a svédmasszázs fogásait alkalmazva erőteljes mozdulatokkal összetöri a zsírsejteket, és speciális zsírégető krémet masszíroz a problémás testfelületbe, ami növeli a hatást. A fogyasztómasszázs hatékony, de csak megfelelő testmozgással és diétával kombinálva érhető el a várt eredmény.

Orosz-tibeti mézmasszázs (vagy mézes masszázs)
Ez a masszázs módszer a tibeti-kínai orvoslásban és az orosz népi gyógymódok között egyaránt ismert. A mézes masszázs nem csak különféle betegségek gyógyítására szolgál, hanem ideális módszer a teljesítmény és az általános jólét fokozására is. A mézmasszázs reflektorikus úton fejti ki hatását, és előnyös tulajdonságait a méznek köszönheti. A hagyományos kínai orvoslás szerint az egészség feltétele az életenergia, a csi akadálytalan áramlása a testben. Ha ez az áramlás valahol blokkolódik, akkor ez betegségek kialakulásához vezet. Ezen a felismerésen alapul a méz alkalmazása is, mert képes szabályozni a test energiaáramlását, és visszaállítani egészséges egyensúlyát. A masszázs hatékony a gerincbántalmak, ferde hát, nyakszirtfájdalmak, reumatikus panaszok, neuralgiák, izületi problémák, migrén, hólyagbántalmak, krónikus nátha, vérnyomási rendellenességek, depresszió és potenciazavarok esetén.

Gyors - széken ülő masszázs
Ez a masszázs főleg a siető városi, irodai ülőmunkát végző emberek számára biztosíthat gyors és hatékony felüdülést. A kimerült páciens fordítva, lovagló ülésben egy háttámlás székbe (vagy speciális masszőrszékre) ül, mellkasát a támlának támasztja és így a háta szabadon marad. A masszázs során a masszőr öltözéken keresztül (olaj és krém használata nélkül) gyúró, körkörös mozdulatokkal dolgozza át a gerinc két oldalát, a vállat, lapockát, a karokat és a medence egy részét. A nyak, tarkó és a halánték masszírozásával csökkenthető a munkahelyi stressz.

Alábbi képek egy bemutató masszáz során készültek a rétsági egészségnapon